Комунальний заклад "Новолатівська середня загальноосвітня школа-загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів" Новолатівської сільської ради.
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Вчителю
Вчитель інфо

Меню сайту

Категорії розділу
Вчителям [33]
Батькам [12]
Учням [10]
Історія рідного краю [35]
Статті та роботи про рідний край
Рибальство [2]
Все про риболовлю

Наша кнопка
Новоселівська СЗШ

ЗНО 2018

Випускнику-2018

Пропоную


Рекомендации
Головна » Статті » Вчителям

Про проведення Єдиного уроку у 2013-2014 н.р., присвяченого 70-ій річниці визволення Дніпропетровщини від фашистських загарбників
"Не згасити вогонь пам'яті"
Мета проведення уроку:
• виховання в учнів почуття любові і вірності своїй Батьківщині;
• сприяння розвитку почуття патріотизму, як інтегративної риси особистості, прагнення бути свідомими громадянами своєї держави;
• утвердження позиції особистої відповідальності кожного за долю свого Придніпров’я, свого народу.
8 вересня 1943 року розпочалося визволення Дніпропетровської області від фашистських окупантів. вже 10 вересня були звільнені селища Межова та Петропавлівка. Сім довгих місяців гриміли бої на фронтових дорогах Дніпропетровщини; 9 березня 1944 року повністю визволено Дніпропетровську область. Останнім було звільнено село Широке Криворізького району – 29 лютого 1944 року.
Десятки військових частин і підрозділів брали участь у жорстоких боях. Почесне звання «Дніпропетровських» отримали 152 стрілецька дивізія, 236 стрілецька дивізія, 58 гвардійський мінометний полк, 518 гарматний та 114 зенітно-артилерійський полки, 8 моторизований понтонно-мостовий полк, 4 та 5 понтонно-мостові бригади. «Дніпропетровськими» стали 3-тя гвардійська авіаційна дивізія дальної дії та 11 гвардійська винищувальна авіаційна дивізія 17-ої повітряної армії.
Жителі Дніпропетровщини пишаються тим, що 188 уродженців області носять почесне звання Героя Радянського Союзу, а 6-ом із них це звання присвоєно двічі: А.Брандісу, О.Федорову, Д.Глінці, Г.Кравченку, В.Михлику, П.Тарану.
Ми пам’ятаємо…
…Ніхто не забутий.
На попіл ніхто не згорів.
Солдатські портрети
на вишитих крилах пливуть…
І доки є пам’ять в людей
і живуть матері,
допоти й сини, що
спіткнулись об кулі, живуть…
(Б.Олійник)
Перші бої Великої Вітчизняної війни на території області розпочались 13 серпня 1941 р. Вже 25 серпня була окупована вся правобережна частина області і Дніпропетровськ, у кінці жовтня 1941 р. територія області була окупована повністю.
Окупаційний період тривав 2 роки і 6 місяців. За період окупації фашистами було страчено на території області 78118 мирних громадян, 37185 військовополонених, примусово вивезено до Німеччини 176303 особи.
Матеріальні збитки, нанесені народному господарству області, становили майже 29,5 млрд. крб.
В період окупації на території області діяли: підпільні обком, 7 міськкомів, 29 райкомів Комуністичної партії, 28 партизанських загонів та похідні групи ОУН.
За неповними даними ними було знищено понад 3,2 тис. ворожих солдат та офіцерів, пущено під укіс 22 залізничних ешелони, зруйновано 30 мостів, виведено з ладу й знищено майже 550 одиниць військової техніки.
Визволення області почалось 8 вересня 1943 р., 8-9 березня 1944 р. вся територія області було звільнена від окупантів.
За бойові дії під час форсування Дніпра та визволення області за проявлений героїзм та виняткову мужність 540 солдат та офіцерів нагороджені зіркою героя Радянського Союзу, десятки тисяч були нагороджені різними урядовими нагородами.
При обороні й визволенні області загинули і поховані у братських та індивідуальних могилах 135240 військових.
Під час Другої світової війни 200 наших краян стали Героями Радянського Союзу, 6 з них двічі; 33 - повними кавалерами ордена Слави, 2 - Героями Соціалістичної Праці, 3 - лауреатами Державної премії.
З перших днів війни промислові підприємства області почали випускати продукцію для фронту. На заводі ім.Петровського і К.Лібкнехта були побудовані два бронепотяги, діяли бригади по ремонту бойової техніки.. Одночасно почались роботи по демонтажу обладнання заводів і фабрик і евакуація їх в східні райони Радянського Союзу. Всього було евакуйовано 99 тисяч залізничних вагонів з різним вантажем на Урал, Казахстан, Узбекістан.
В ніч на 10 липня 1941 р. фашисти вперше бомбили обласний центр - Дніпропетровськ.
В містах області формувались військові частини резервної армії під командуванням генерала Чибісова, які вступили в бойові дії 15 серпня 1941 р., коли ворог вийшов на рубіж Верхньодніпровськ-Кривий Ріг. 17 серпня почалися бої на підступах до обласного центру. За оборону міста та області шість чоловік отримали вищу нагороду - Золоту Зірку Героя Радянського Союзу. 25 серпня 1941 р. правобережна частина області та місто Дніпропетровськ були окуповані фашистами, а в середині жовтня була окупована вся територія області. Окупація тривала 2,5 роки. Під час окупації на території області діяли 28 партизанських загонів, 6 горкомів та 18 підпільних райкомів партії, якими керував підпільний обком партії на чолі з Сташковим Миколою Івановичем. У 1945 р. йому посмертно було присвоєне звання Героя Радянського Союзу. Партизани та підпільники знищили 3 тис. .солдат та офіцерів ворога, пустили під укіс 22 військові ешелони, 228 автомашин, 3 склади з боєприпасами та інше. За період окупації фашисти розстріляли та закатували 78118 мирних жителів, 37185 військовополонених, а 176303 чол. були вивезені до Німеччини на примусові роботи. Матеріальні збитки нанесені народному господарству області складали 29 млрд. крб.
8 вересня 1943 р. почалося визволення території Дніпропетровської області військами Південно-західного Фронту генерала армії Р.Я.Малиновського та Степового фронту генерала І.С.Конева. До 24 вересня 1943 р. вся лівобережна частина області, крім Амур-Нижньодніпровська, була визволена від фашистів.
27 вересня радянські війська Форсували Р.Дніпро й зайняли на правому березі п‘ять великих та декілька малих плацдармів.
23 жовтня 1943 р. з цих плацдармів почався наступ, в ході якого 25 жовтня були визволені М.Дніпропетровськ, м.Дніпродзержинськ та ряд сіл на правому березі Дніпра. Після визволення М.Павлограда (18 вересня 1943 р.) там були створені органи обласної влади. Вся територія області була звільнена 7-8 березня 1944 р.
В ході бойових дій були проведеш такі великі воєнні операції, як: Апостолово-Нікопольська, Криворізька та Інгулецька. З перших днів визволення населення області здійснює відбудову народного господарства. Так, вже 28 жовтня 1943 р. на заводі ім.Петровського була пущена теплова електростанція, яка забезпечила місто електроенергією. А за рік було відбудовано 3 доменні печі, 13 мартенів, 13 прокатних станів, 20 шахт в Кривбасі та 4 в Марганці, було відбудовано 2366 км залізничних колій, працювало 1693 колгоспи та ЗО радгоспів, 17 інститутів, 7 науково-дослідних установ, 25 технікумів, 1464 школи, б театрів, 36 кінотеатрів. За визволення області 75 військових частин були удостоєні почесних найменувань назв міст області. 560 чоловік отримали Зірку Героя Радянського Союзу, десятки тисяч чоловік удостоєні орденів і медалей. В роки війни наші земляки воювали на різних фронтах. Майже 200 чоловік стали Героями Радянського Союзу, 6 з них - двічі Герої Радянського Союзу
Категорія: Вчителям | Додав: wikbar (01.11.2013)
Переглядів: 1091 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Освіта Області

Сайт райво

Журнал "ДНІПРО"
Дніпро

Державні установи

Інформатика Online

Мої знання

Освітній портал

Важливі сайти
Банер

Банер

Банер

Банер

Банер

Міні чат

Статистика сайту

Makeuptor
@makeuptor



Copyright MyCorp © 2024
Естественные науки в каталоге сайтов Каталог MyList.com.ua Яндекс.Метрика